
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0201 |
Stock: 12801
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00624 | $0.06240 |
| 50 | $0.00561 | $0.28050 |
| 100 | $0.00504 | $0.50400 |
| 500 | $0.00316 | $1.58000 |
| 1000 | $0.00278 | $2.78000 |
| 3000 | $0.00244 | $7.32000 |
| 5000 | $0.00214 | $10.70000 |
| 10000 | $0.00188 | $18.80000 |
